07 czerwca 2024
Prof. M. Miączyńska została wybrana na wiceprzewodniczącą Rady EMBO
Na niedawnym posiedzeniu Rady Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej (EMBO) wyłoniono nowych liderów. Przewodniczącą została prof. M. Rescigno, natomiast wiceprzewodniczącą – prof. M. Miączyńska, dyrektor Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie (MIBMiK). EMBO jest cenioną międzynarodową organizacją, promującą doskonałość w naukach o życiu oraz wspierającą rozwój kariery badaczy.
Prof. Maria Rescigno, członkini EMBO od 2011 roku, pełni funkcję prorektora ds. badań na Uniwersytecie Humanitas w Mediolanie i jest zastępcą dyrektora naukowego oraz liderem grupy w Humanitas Research Hospital. Tam kieruje programem immunologii oraz Laboratorium Immunologii Błon Śluzowych i Mikrobioty.
„EMBO odgrywa kluczową rolę we wspieraniu współpracy i tworzeniu dynamicznej społeczności naukowej w Europie i poza nią. Pragniemy, aby Rada EMBO kontynuowała swoją ważną misję w kierowaniu organizacją, zwiększaniu wpływu jej działań oraz utrzymywaniu najwyższych standardów doskonałości i etyki naukowej” – powiedziała Maria Rescigno.
Prof. Marta Miączyńska, członkini EMBO od 2017 roku, wyraziła zaszczyt z powodu objęcia stanowiska wiceprzewodniczącej Rady EMBO oraz radość z przyszłej współpracy z Marią Rescigno i pozostałymi członkami Rady. „Jestem przekonana, że wspólnie będziemy promować doskonałość w badaniach i wspierać utalentowanych naukowców, zgodnie z wartościami EMBO. W dzisiejszym dynamicznie zmieniającym się świecie EMBO powinno pozostać organizacją jednoczącą badaczy i promującą nauki o życiu” – dodała Marta Miączyńska.
Podczas posiedzenia Rada EMBO potwierdziła również wybór nowego sekretarza generalnego – pozostał nim Paul Nurse, członek EMBO od 1987 roku oraz dyrektor generalny Francis Crick Institute w Londynie. Więcej informacji na temat Rady EMBO i jej członków można znaleźć tutaj.
O Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej
EMBO to organizacja promująca doskonałość w naukach o życiu w Europie i poza nią. Jej główne cele to wspieranie utalentowanych badaczy na wszystkich etapach kariery, stymulowanie wymiany informacji naukowej oraz budowanie sprzyjającego środowiska badawczego. EMBO wspiera młodych naukowców w rozwoju ich badań, budowaniu międzynarodowej reputacji oraz zapewnieniu mobilności. Kursy, warsztaty, wykłady oraz publikacje EMBO Press koncentrują się na najnowszych osiągnięciach naukowych, oferując szkolenia, które podnoszą kwalifikacje i wspierają wysokie standardy w praktyce badawczej. EMBO kształtuje politykę naukową, zbierając opinie i informacje zwrotne od międzynarodowej społeczności naukowej oraz śledząc najnowsze trendy w nauce. Więcej informacji na stronie: www.embo.org.
fot. MIBMiK